'BACILO JU NEKOLIKO METARA' /
Svjedok opisao užas na Savskoj: 'Mislio sam da joj je polomilo kralježnicu'
Energoatom, ukrajinska tvrtka za nuklearnu energiju kaže kako je zbog ruskog granatiranja, nestalo struje u nuklearki Zaporižje.
Kako prenosi Sky News, Energoatom kaže da su pogodili eksterni priključak za struju.
Ranije je navedeno da je nuklearna elektrana stavljena na standby i da je priključena na generatore. Potvrdio je to i ruski Tass koji je prenio izjavu glasnogovornika elektrane u kojoj navodi da će se uzroci gubitka struje utvrditi kasnije.
Zaključili su i da je radijacija na području iste te u takozvanoj "sigurnoj zoni" normalna.