Zlatko Dalić priznao: 'Nikad nismo toliko griješili u segmentu koji je bio naša velika snaga'
Tekstualni prijenos pressice Zlatka Dalića i Ivana Perišića uoči Gane od 01:00 pratite na portalu Net.hr
Zlatko Dalić i Ivan Perišić u noći sa petka na subotu po našem vremenu izašli su pred novinare u Philadelphiji, gdje Hrvatska u subotu od 23:00 po našem vremenu igra protiv Gane. Za prolaz u drugi krug treba nam barem bod.
Koliko ste uspjeli pripremiti utakmicu?
"Čeka nas utakmica koja odlučuje o prolasku skupine sa suparnikom koji je osigurao prolazak. Nisu primili gol, opasni su u tranzciji. Da napravimo dobar rezultat moramo biti bolji nego prošle dvije utakmice, popraviti neke segmente u igri. Moramo biti odgovorniji, ne gubiti posjed lopte lako kao do sada, malo smo prespori. Svjesni smo važnosti utakmice, suparnika koji je pun samopouzdanja i energije, bit će teško. Znamo svoj cilj, to ćemo sve popraviti", rekao je Zlatko Dalić.
Što treba biti bolje da rezultat bude uspješniji?
"Bio je fokus na rekuperaciji, nismo imali puno vremena za treninge. Još večeras imamo analizu, sutra idemo dati sve od sebe, znamo sve što nam treba, ali moramo biti bolji nego prve dvije utakmice", kazao je Ivan Perišić.
Izborniče, pitanje za vas. Vodili Asamoaha Gyana, jednog od najboljih igrača Gane ikad, što možete reći o njemu i ganskim igračima?
"Radili smo dvije godine zajedno u Al-Ainu. Sjajan napadač, odličan u skoku i ako sudimo po njemu, onda je Gana sjajna ekipa. Čeka nas težak posao".
Izborniče, najavili ste neke promjene, što treba promijeniti da Hrvatska bude bolja?
"Govorim da moramo popraviti puno toga, nismo bili na nivou i kakvi smo na treningu. Sutra je prigoda da to popravimo, nismo nikada ovako griješili u pasu i predaji lopte, to je bila naša velika snaga, sad malo gubimo lako lopte. Moramo biti koncentriraniji, biti sigurniji, nadam se da ćemo popraviti i pokazati, biti pravo lice Hrvatske. Lakše nam je nakon Paname, ali kad pogledamo sve druge rezultate, ne ide nam ništa u prilog, ali mi gledamo sami sebe. I da ćemo proći skupinu."
Dugo vas to nismo pitali, tko će zaigrati od prve minute?
"Ha, ha, to nikad nije bila naša praksa da govorimo, otkrivamo, pa neće ni sad. Rekao sam da nam treba 16 igrača, u nekim trenucima kad je teško, kad se lomi, važnije je tko završi utakmicu. Da ti igrači s klupe donesu preokret, ne treba raditi famu o tome o prvih 11, mi ćemo izabrati najbolje."
Igrali ste protiv Kameruna, Maroka, Senegala..., uglavnom te pobjeđivali te utakmice? Pašu li nam afričke reprezuentacije?
"Baš smo to komentirali međusobno, svi do sad rezultati su bili pozitivni. Nadam se da ćemo ostati takvi, kao protiv ostalih afričkih reprezentacija u povijesti", otkrio je Perija.
Ivane, imate 157 nastupa za reprezentaciju i da nije Luke Modrića sa svojim nevjerojatnim brojkama, bili biste najuspješniji hrvatski nogometaš svih vremena. Ali, i u većini drugih reprezentacija bi s ovim brojkama bili jedan od najvećih ikad. Kako to komentirate?
"Rekao sam to i prije i ponovit ću. Guramo jedan drugoga cijelo vrijeme. Vidimo po drugim sportovima da su se granice pomaknule, uz naporan rad i odricanje, uz tu glad koja je u nama može se doći do nekih brojki. Glad je još tu, radi se punom parom, imamo dva treninga svaki dan. Dok je toga bit ću i ja tu, dok mogu raditi razliku na terenu, nositi se s mlađima. Tu sam godinama, igrat ću sve što izbornik treba."
Ivane, možete malo o tim našim mlađim igračima; Vuškoviću, Sučićima, Baturini, Gvardiolu...
"Ima dosta mladih, puno kvalitete u momčadi. Ti dečki imaju na neki način sreće što smo mi ostali tako dugo u reprezentaciji, da vide kako se odnosimo prema svetom dresu, promoviramo Hrvatsku na najbolji način. Na njima je da povuku reprezentaciju i zadrže taj kult jednog dana kad nas više tu ne bude.
Ivane, kako vidite ganska krila, čini se kako su tu najopasniji?
"Gledali smo ove dvije utakmice koliko smo stigli, imamo još jednu analizu. Dobra su momčad, kompaktni, igrali su niski blok u ove dvije utakmice. Prošli su skupinu, pa možda sad promijene nešto, moramo biti spremni na sve. Moramo se pripremiti i puno bolji nego u prve dvije utakmice."
Kako komentirate ganska krila i opasnost koju nose?
"Analizirali smo ih i gledali njihove utakmice. Dobra su momčad, igraju kompaktni niski blok. Možda promijene nešto tako da moramo biti spremni na sve. Moramo biti puno bolji nego u prve dvije utakmice", tvrdi Ivan Perišić.
01:00 - Počela je pressica u Philadelphiji.
Najava pressice
Hrvatska nogometna reprezentacija u subotu u 23 sata igra svoju posljednju utakmicu u skupini L protiv Gane. Postoji više mogućih računica oko plasmana u iduću fazu natjecanja, ovisno o rezultatima zadnjeg kola, ali sigurno je da bi osvojen bod Hrvatskoj donio prolazak u nokaut-fazu.
Hrvatska trenutačno ima tri boda nakon poraza od Engleske 4-2 i pobjede nad Panamom 1-0, dok Gana ima četiri boda zahvaljujući trijumfu protiv Paname 1-0 te remiju s Engleskom 0-0. Utakmicu će na konferenciji za medije najaviti izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić i reprezentativac Ivan Perišić, a tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Net.hr.